Štrkové ihrisko sa mení na ihrisko s umelou trávou

Mesto Krásno nad Kysucou v týchto dňoch začalo s rekonštrukciou spomínaného ihriska, kde ťažké mechanizmy pracujú na plné obrátky. Prebiehajú práce na rozvodoch osvetlenia a špeciálne práce na uloženie odvodňovacieho systému. Mesto plánuje postaviť futbalové ihrisko s umelou trávnatou plochou 4. generácie, ktorá bude spĺňať rozmerovo i kvalitatívne parametre futbalovej asociácie UEFA. Novovybudované ihrisko bude prínosom nielen pre krásňanský, ale aj pre kysucký futbal. „Stavebné práce by sme chceli ukončiť do začiatku novembra, potom by sa už len položila umelá hracia plocha.“ povedal primátor mesta Jozef Grapa. Slovenský futbalový zväz prispel sumou 150–tisíc eur na vybudovanie ihriska a stavebné práce finančne zabezpečuje mesto. Celkové náklady sa odhadujú na 500-tisíc eur.