Novoročný príhovor primátora mesta 2017

Vážení spoluobčania, milí Krásňania!

Rýchle životné tempo nám veľakrát neumožňuje zastaviť sa a zosumarizovať si svoje životné ciele, ako aj životné priority. S blížiacimi Vianocami však akosi hľadáme zmysel života a analyzujeme ten doterajší čo bolo dobré a čo sa nám nepodarilo. Počas Vianoc sa ako by toto rýchle životné tempo spomalilo a my si viac uvedomujeme, že okolo nás žijú ľudia, ktorým treba podať pomocnú ruku, ale i čas, aby sme poďakovali tým, ktorí túto pomocnú ruku počas roka podávali a pomáhali či už susedom, blízkym alebo mestu. Dovoľte mi preto poďakovať najmä dobrovoľníkom a charitatívnym pracovníkom, všetkým dobrovoľníkom, ktorí zabezpečujú kultúrne, či športové akcie. Veľmi pekne chcem poďakovať i dobrovoľným hasičom, ktorí okrem prevencie pomáhajú pri organizovaní rôznych kultúrnych a športových akcii. Chcem tiež poďakovať seniorom a ich záujmovým združeniam. Veľmi si vážim i spoluprácu s farským úradom, a preto ďakujem i pánovi farárovi ICLic. Mgr. Mariánovi Vojtekovi, ďakujem všetkým zamestnávateľom, ktorí dávajú prácu našim ľuďom, taktiež pedagógom, zdravotným a sociálnym pracovníkom a všetkým Vám, ktorí v našom meste žijete alebo pracujete. Moje poďakovanie je úprimné a zo srdca, ale je i ospravedlnením, že nie vždy počas roka som sa v návale práce stihol poďakovať tým, ktorí niečo prospešné a dobré urobili pre nás ostatných. Bez pomoci týchto ľudí by sa mesto len ťažko rozvíjalo, a preto chcem poprosiť, aby aj v novom roku túto pomocnú ruku opäť podali a budem rád, keď sa pripoja i ďalší. Veď v budúcom roku nás čaká opäť veľa práce. Chceme od leta začať s výstavbou splaškovej kanalizácie v mestských častiach Kalinov, Blažkov, Zákysučie, ale i doplniť kanalizáciu v centre mesta, kde chýba. Potom nás čaká asfaltová úprava týchto ciest, aby sme čím skôr obnovili rozkopané ulice a tak vrátili komfort bývania. Začneme s výstavbou chodníka v miestnej časti Zákysučie od mosta až po nové sídlisko. Do jesene chceme postaviť nové futbalové ihrisko s umelým povrchom, pripravujeme výstavbu troch nových bytových domov, chceme rozšíriť zberný dvor. Pre našich najmenších začneme na jar s rekonštrukciou materskej škôlky, s výmenou okien, zateplením budovy i s opravou strechy. Taktiež zahájime rekonštrukciu mestského úradu z vonku, aby sme dokončili celkovú rekonštrukciu našej radnice. Dúfam, že nielen mládež ale i dospelí budú mať radosť z otvorenia novej športovej haly pre zimné športy. Chceme skvalitniť zber separovaného odpadu, ale i komunálneho odpadu. Zakúpime novú techniku pre zber tohto odpadu tak, aby sme šetrili náklady. Okrem toho pripravujeme veľa športových a kultúrnych akcií tak, ako to v Krásne býva zvykom. Aj z tohto krátkeho vymenovania je vidno, že bez pomoci nielen spolupracovníkov, ale i všetkých nadšencov a dobrovoľníkov, by sme to len ťažko zvládli, a preto verím, že za pomoci všetkých nás sa nám to poradí. Dovoľte mi preto v tomto predvianočnom čase popriať Vám požehnané a šťastné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a vašich blízkych. Želám všetkým aby duch Vianoc a radosť z narodenia Ježiša Krista rezonovali v nás čo najdlhšie. Verím, že v našich srdciach zostane čím najdlhšie vianočná nálada, ale i prajnosť a láskavosť, ktorú Vianoce prinášajú. Nech najväčším darčekom pre nás všetkých bude dobré slovo suseda, poďakovanie od ľudí z nášho okolia, láskavosť i prajnosť tým najslabším občanom nášho mesta, pomoc jeden druhému a veľmi si prajem, nech nás opustí závisť, ohováranie a ničenie, čo druhí v meste vytvorili. Chcem všetkým popriať zdravie, šťastie, Božie požehnanie, pokoj na pracovisku i v rodine. Želám Vám aby ten nadchádzajúci rok 2017 bol ešte lepší ako tento rok a aby bol úspešný pre Vás i naše mesto, aby sme tu mohli v pokoji a priateľskej atmosfére prežiť celý nastávajúci rok 2017.