Krásno nad Kysucou oslavovalo Dni mesta

Mesto Krásno nad Kysucou veľkolepo oslavovalo už 16. rokov od získania štatútu mesta. Dni mesta sa začali netradične Gospelovými Kysucami v piatok 1. septembra na námestí pre Kultúrnym domom. V sobotu poobede odštartoval prvý ročník súťaže O pohár primátora mesta vo vzpieraní, kde sa podaril vytvoriť nový slovenský rekord do 17 rokov Tomášovi Romaňákovi, ktorý nad hlavu dostal 173kg. Vzácnym hosťom bol olympijský víťaz Oto Zaremba, ktorý v Moskve 1980 získal zlatú medailu vo vzpieraní. Večerný koncert odštartovala pop rocková nitrianska skupina EVERLONG. Na konte majú dva albumy. Spevák Adam Urban sa zúčastnil TV šou Hlas Československa, kde sa prebojoval do semifinále. Za najväčší úspech považujú fakt, že si ich skupina Elán vybrala ako predkapelu na ich open air turné. Druhou kapelou, ktorá sa predstavila na krásňanskom pódium bol TEAM REVIVAL z Martina, ktorí dohrali desiatky koncertov nielen na Slovensku ale aj v Čechách. U nás famózne rozospievali, roztlieskali a roztancovali publikum nesmrteľnými hitmi skupiny TEAM. Večerná zábava gradovala tanečnou zábavou s obľúbeným VEĽKÝM DOMOM, ktorý zabával mládež do neskorých nočných hodín.

Nedeľné dopoludnie patrilo slávnostnej svätej omši, ktorú celebroval Mgr. Marián Vojtek a Mgr. Samuel Sojčák. Celú omšu sprevádzala spevácka skupina Makabi. Popoludní vypukla hasičská súťaž a slávnostný program odštartoval folklórnym vystúpením domácej skupiny Vrabčiar. Pozvanie na hlavný program prijal aj predseda Žilinského samosprávneho kraja a poslanec NR SR Juraj Blanár, ktorý sa prihovoril spolu s primátorom mesta Jozefom Grapom a ostatní hostia. Popoludní vypukla hasičská súťaž a slávnostný program odštartoval folklórnym vystúpením domácej skupiny Vrabčiar. Predstavili sa aj deti z folklórneho súboru Drevárik, či harmonikári Jarky Jelínkovej. Nechýbali ani sólové vystúpenia speváčky Mišky Martykánovej a huslistky Laury Šamajovej. Spestrením boli brušné tanečnice z tanečného štúdia Malika Čadca.  Predstavila sa aj spevácka skupina Krásňanka a sestry Lenka a Evka Bacmaňákové z Oščadnice. Program spestril i domáci folklórny súbor Drevár. Ani upršané počasie neodradilo všetkých fanúšikov operného tria La Gioia, ktorí svojim temperamentom a talianskom vášňou podali jedinečný, neopakovateľný hudobný zážitok. Nezaostávala ani košická skupina Peter bič Project, ktorá sa predstavila práve v našom meste ako prvom na Kysuciach. Nechýbala ani ich najemotívnejší skladba „Where Did You Go“ a tak vytvorili neopakovateľnú atmosféru v našom meste. Veríme, že o rok sa stretneme opäť a počasie nám to vynahradí.