Heligonkári zo ZUŠ v Krásne nad Kysucou hrali v TV Markíza

S heligónkami si žiaci Jarky Jelinkovej zo ZUŠ v Krásne a v KNM nedávno zahrali v štúdiu TV Markíza v relácií Teleráno. Aby mohli svojou hrou na heligónky veselo zobúdzať divákov, cestovali autobusom už od 01,00 hodiny rannej. Ale pri živom vysielaní vôbec diváci nespozorovali na nich žiadnu únavu, pretože, si pospali v autobuse a ranná rozohrávacia rozcvička v areáli televízie ich prebrala. Svojou hrou a spevom na heligónkach nabili energiou na celý deň všetkých divákov tejto obľúbenej rannej relácie. Svoje účinkovanie zvládli ako vždy perfektne. Musím ich však aj pochváliť, pretože udržať pokope a v tichosti priamo v štúdiu 16 detí, to môže byť niekedy poriadna fuška. No oni boli úplne úžasní. 2,5 hodiny dokázali okrem hrania, ticho sedieť, počúvať a pozorovať prácu moderátorov, hostí a kameramanov. Priamo v štúdiu sa mohli stretnúť na živo so známymi moderátormi, s Dr. Iľkom a ďalšími zaujímavými hosťami. Najväčšiu radosť mali zo stretnutia s českým spevákom Tomášom Klusom. V Teleráne hrali Simona Mária Halvoníková, Simona Kašubová, Natália Baničiarová , Petra Pišteková , Petra Škultetýová, Alex Ozaňák, Matej Sporinský, Zara Audry Frančiaková, Sofia Králiková, Martin Tomáš, Adam Šimčisko, Ondrej Žucha, Viktória Šedová, Simona Marušová, Daniel Burdiak a Paulína Belešová. Po spoločnom fotografovaní so známymi osobnosťami sme sa spoločne presunuli autobusom s deťmi a rodičmi do centra Bratislavy, kde som všetkým sľúbila prekvapenie, o ktorom ani netušili. V doobedňajších hodinách sme prijali ponuku a pozvanie zahrať si v priestoroch Prezidentského paláca. Dostalo sa nám veľkej cti absolvovať prehliadku celého paláca, pofotiť sa v úžasných priestoroch a napokon aj zahrať si na heligónkach priamo vo veľkej prijímacej sále prezidenta SR. Heligonkárov si prišli vypočuť všetci zamestnanci prezidentskej kancelárie aj dokonca sám kancelár p. Štefan Rozkopal. Pán prezident bol v ten deň na zahraničnej návšteve, preto sa s nami nestretol, ale teší sa, až mu niekedy zahráme pri inej príležitosti. Deťom na koniec vystúpenia odovzdali milé darčeky zamestnankyne sekretariátu prezidenta.

Chcem sa touto cestou poďakovať rodičom detí za trpezlivosť a ochotu cestovať so svojimi deťmi na rôzne vystúpenia, ktoré absolvujeme častokrát spoločne. Ďakujem primátorovi Krásna nad Kysucou Ing. Jozefovi Grapovi, ktorý nám pomohol zabezpečiť autobus, nielen to, ale ktorý nás aj počas roka podporuje a teší sa spolu s nami z úspechov. Ďalej veľká vďaka patrí riaditeľkám Základných umeleckých škôl v Kysuckom Novom Meste Mgr. Eve Králikovej a v Krásne nad Kysucou Mgr. Alici Nadzamovej, ktoré sa snažia podporovať tento heligónkový súbor. A nakoniec chcem poďakovať Rudkovi Kuljovskému, ktorý veľa, veľakrát cestuje za nami na vystúpenia a spracúva nám video a fotografie sám bez toho, aby sme o to požiadali. Z jeho strany veľká ochota. Na záver želám heligonkárom veľa radosti s heligónkou, nech rozveseľujú a rozdávajú radosť.

Mgr. Jaroslava Jelinková