Dopravná výchova

V piatok 8. decembra 2017 Mestskú políciu v Krásne nad Kysucou navštívili žiaci 2. ročníka Základnej školy Krásno nad Kysucou, aby sa oboznámili s prínosom mestskej polície a zároveň im bola ukázaná výstroj či motorové vozidlo. Žiaci si mohli vyskúšať za asistencie mestského policajta nasadzovanie prostriedku na zabránenie odjazdu motorového vozidla (papuča) a zistili, že to nie je vždy také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Najviac ich však zaujal kamerový systém s ktorým disponuje mestská polícia. V prezentácii si žiaci prešli dopravnou výchovou, kde im bolo vysvetlené prečo je dôležité nosiť reflexné prvky na cestách či už ako chodci, alebo ako cyklisti. Nadobudnuté poznatky si vyskúšali v hre ,,Na Ceste Pozor“ a za správne odpovede získali reflexné pásiky. Mestská polícia sa snaží prispievať k bezpečnosti na cestách v rámci prevencie pomocou prednášok dopravnej výchovy po okolitých základných školách nie len v meste Krásne nad Kysucou, ale aj v susedných obciach ako je Dunajov a Zborov nad Bystricou.