Bezpečne do školy

Dňa 28. septembra2017 sa v rámci vyučovania hodiny vlastivedy zúčastnili žiaci ZŠ triedy 2.C a 3.A náučnej prednášky s príslušníkmi mestskej polície Krásno nad Kysucou na tému: Bezpečne do školy. Policajti žiakom vysvetlili dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, ako sa majú správať na ceste, ako bezpečne prísť do školy a späť. Pre zvedavých žiakov sprístupnili aj pracovné priestory, no najzaujímavejšia však bola prehliadka policajného auta s majákom a jeho vybavenie, ktoré príslušníci potrebujú na výkon svojej práce. Nezabudnuteľným zážitkom bolo, keď medzi deti zavítal primátor mesta Ing. Jozef Grapa, ktorý porozprával o pripravovaných novinkách v oblasti bezpečnosti v našom meste. Za ich zvedavé otázky si zaslúžili sladkú pozornosť od primátora mesta.

Mgr. R. Zátková, Mgr. D. Murčová