Letný tábor Nadácie Markíza

Každý rok Nadácia Markíza pripravuje letný tábor pre deti žijúce v chudobe, ktoré prišli o rodičov, alebo sú vystavené zložitým životným situáciám. Tento rok sa zapojilo aj 5 detí z mesta Krásno nad Kysucou. Deti vyberajú starostovia a primátori miest a obcí v spolupráci s vedeniami škôl. Dostávajú ho za odmenu za vynikajúce školské výsledky, alebo aktívnu mimoškolskú činnosť. Deti sú vo veku od 10 – 13 rokov a pobyt je bezplatný. Každoročne sa podieľajú takmer tri stovky dobrovoľníkov z radov lekárov, záchranárov, psychológov, vojakov, príslušníkov polície, umelcov, športovcov a ďalších ľudí, ktorí organizujú tábor. Celý tím pracuje nezištne bez nárokov na finančnú odmenu. Veríme, že počasie nám bude toto leto naklonené a deti si odnesú nezabudnuteľné prázdninové zážitky.