Výročná členská schôdza DHZ v Krásne nad Kysucou

Dňa 18.1.2015 sa v reštaurácii kolkáreň konala výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Krásno nad Kysucou. Na tejto výročnej schôdzi sa zúčastnili vzácni hostia a to: primátor mesta Ing. Jozef Grapa, člen okresného výboru DPO a zaslúžilý člen pán Ladislav Dedič, okresný veliteľ DPO pán František Žilka, delegáciu z DHZ Oščadnica vedenú jej predsedom Miroslavom Kozom, delegáciu DHZ Klubina vedenú Ladislavom Šimaškom a taktiež správcovia našej farnosti. Túto schôdzu viedla tajomníčka DHZ Krásno nad Kysucou pani Janka Červinková, z dôvodu ospravedlnenia sa nášho predsedu Štefana Plošticu, ktorý bol v tom čase hospitalizovaný v nemocnici v Bratislave. Na úvod bola prečítaná správa o činnosti nášho DHZ za uplynulý rok 2014, v ktorej bola zhodnotená činnosť DHZ v Krásne nad Kysucou za uplynulý rok. Pani Janka Červínková poďakovala nášmu primátorovi za podporu a finančné prostriedky pre náš DHZ a finančné prostriedky na rekonštrukciu novej hasičskej zbrojnice, ktorá sa nachádza v priestoroch bývalej plynovej kotolne. Taktiež sa poďakovala mestskému zastupiteľstvu a pracovníkom mestského úradu za dobrú spoluprácu. Kontrolná a revízna komisia pod vedením Pavla Jacka zhodnotila hospodárenie nášho DHZ za uplynulý rok a stav financií na účte. Potom bol prečítaný list doterajšieho predsedu pána Štefana Plošticu, v ktorom sa oficiálne zo zdravotných dôvodov vzdal funkcie predsedu DHZ. Na tejto výročnej členskej schôdzi bol zvolený nadpolovičnou väčšinou hlasov nový predseda DHZ Krásno nad Kysucou pán Marián Šustek. Novo zvolený predseda sa v príhovore poďakoval za získanú dôveru a prisľúbil, že túto funkciu bude vykonávať zodpovedne, svedomite a aspoň tak, ako doterajší predseda pán Štefan Ploštica, ktorý ju vykonával skoro 31 rokov. Ďalej v tomto príhovore oboznámil prítomných, že v tomto roku oslávime 90. výročie založenia nášho zboru. V diskusii vystúpil primátor Ing. Jozef Grapa, ktorý sa poďakoval členom za prácu v roku 2014 a vecnými darmi ocenil členov, ktorí sa najviac podieľali na rekonštrukcii novej požiarnej zbrojnice a zaželal do roku 2015 hodne úspechov a čím najmenej zásahov. Veliteľ DHZ pán Peter Presalovič predniesol plán činnosti a úloh na rok 2015. Uznesenie z tejto výročnej členskej schôdzi DHZ Krásno nad Kysucou prečítal pán Jozef Kormanec a na záver sa všetkým poďakovala tajomníčka DHZ Janka Červínková za účasť a dôstojný priebeh výročnej členskej schôdze DHZ Krásno nad Kysucou.