Preberanie požiarnej techniky

V piatok 13. novembra už po tretí krát v tomto roku navštívil naše mesto podpredseda vlády a minister vnútra Róbert Kaliňák. Niektorí ľudia sa tohto dátumu obávajú, ale pre naše mesto a našich dobrovoľných hasičov bol tento deň úspešný. Veď podpredseda vlády tak ako uňho býva zvykom neprišiel s prázdnymi rukami a osobne priviezol požiarne vozidlo IVECO s plnou výbavou spolu s protipožiarnym vozíkom s výbavou na odstraňovanie škôd po povodniach. Na námestí pred mestským úradom ho okrem našich hasičov čakali nastúpení hasiči z okolitých obci, ktorí si so záujmom prezerali dovezenú techniku a výbavu, ktorej fungovanie im osobne komentoval podpredseda vlády. Viacerí hasiči, ktorí takúto techniku nemajú sa vyjadrili, že v dobrom ju závidia našim hasičom a radi by v budúcnosti i oni mali takéto vybavenie. Odovzdávania techniky sa okrem podpredsedu vlády zúčastnili p. Juraj Blanár, poslanec NR SR a predseda Žilinského samosprávneho kraja, p. Alexander Nejedlý – prezident Hasičského a záchranného zboru SR , p. Vendelín Hovráth - generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR, p. Jaroslav Kapusniak – riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline a okrem nich aj starostovia Kysúc –Juraj Hlavatý- starosta obce Zborov nad Bystricou, Milada Chlastáková – starostka obce Dunajov, Božena Poliačková – starostka obce Klubina, Radovan Ďuroška – starosta obce Ochodnica. Po rozhovore s hasičmi a so zúčastnenými obyvateľmi mesta Krásno nad Kysucou sa podpredseda vlády spolu so županom Jurajom Blanárom a poslancom NR SR Jánom Podmanickým odobrali na jednanie s primátorom mesta Jozefom Grapom na mestsky úrad. Pri jednaní minister prisľúbil i ďalšiu pomoc pre naše mesto. Primátor mu poďakoval za dotácie na kamerový systém a na verejne osvetlenie, ktoré zvýši bezpečnosť na prechodoch v našom meste.