Ekologický program rozvoja mesta

V rámci ekologického programu rozvoja mesta pokračujeme v podpore triedenia separovaného odpadu a jeho ďalšieho spracovania. Mesto Krásno je známe, že v posledných piatich rokoch vyvinulo veľa aktivít na zníženie množstva tuhého komunálneho odpadu, ktorý končí na skládkach a mesto jeho uskladnenie stoji nemalo finančných prostriedkov. Po rozmiestnení viacerých nádob na separovaný odpad pokračujeme v rozširovaní a vďaka podpore z Recyklačného fondu sa nám podarilo získať niekoľko stovák nových nádob, ktoré uľahčia ukladanie separovaného odpadu naším občanom. V súčasnosti mesto začína distribuovať ďalšie nové nádoby na sklo, plasty a papier a v ďalších týždňoch pribudnú i nádoby pre rodinné domy, ktoré budú rozmiestnené v jednotlivých lokalitách, ktoré sú najväčšími producentmi komunálneho i separovaného odpadu. Nové nádoby budú rozmiestňované nielen v centre a na sídliskách, ale i v jednotlivých mestských častiach, tak aby k nim mali ľudia dobrý prístup. Budú umiestnené napríklad pred obchodmi s potravinami, kde občania chodia najčastejšie, ale i pri niektorých autobusových zastávkach, prípadne na križovatkách jednotlivých ulíc, aby ľudia nemali z domov ďaleko nosiť sklené alebo plastové odpady. Ak občania po rozmiestnení nádob, prídu s návrhom vhodného priestoru , je možné po konzultácií im nádoby umiestniť i na iný priestor. Tiež budú vymenené i dosluhujúce doterajšie zberné železné nádoby, ktoré už nebolo možné vyprázdňovať.