Dopravná výchova mestskej polície na ZŠ

Mestská polícia v Krásne nad Kysucou dňa 23.9.2015 v rámci svojej preventívnej činnosti pripravila pre žiakov 2. ročníka Základnej školy v Krásne nad Kysucou dopravnú výchovu, ktorej cieľom bolo zdôrazniť dôležitosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky a naučiť deti bezpečne sa správať na cestných komunikáciách. Žiaci si osvojili základné pravidlá bezpečnej jazdy na bicykloch a základné pravidlá bezpečnosti pre chodcov. Zároveň sa oboznámili s dopravnými značkami a bolo im pomocou fotografii ukázané, kde sa takéto dopravné značky v našom meste nachádzajú. Nadobudnuté vedomosti si vyskúšali na praktických príkladoch pomocou hier. Na základe dobrých ohlasov Mestská polícia plánuje dopravnú výchovu rozšíriť aj do ostatných základných škôl vo svojom obvode.