Dekan Baláži sa dožil 95 rokov

Dlhodobý správca farnosti v Krásne nad Kysucou mons. Ľudovít Baláži sa v týchto dňoch dožil nádherného životného jubilea 95 rokov života. K tomuto krásnemu jubileu sme mu boli spolu so starostom obce Zborov nad Bystricou PaedDr. Jurajom Hlavatým a hovorcom Žilinskej diecézy ThLic. Zdenom Pupíkom, PhD. zablahoželať.

Pán dekan necháva všetkých Kráňanov a Zborovanov pozdravovať a spomína na Vás všetkých ako na najlepších ľudí, ktorých v živote stretol. Pri spoločnej debate nám neustále prízvukoval, že Kysučania sú najlepší ľudia na celom Slovensku a vždy sa tu rád vráti. Pri tejto príležitosti som ho pozval na oslavy 690. výročia prvej písomnej zmienky o Krásne nad Kysucou, ktoré sa budú konať 30.8.2015, čo s radosťou prijal a prisľúbil, že ak bude zdravý určite do Krásna rád príde. Pán dekan je v dobrej fyzickej i psychickej kondícií pamätá si jednotlivých ľudí a veľmi sa zaujímal, ako niektorí farníci v Krásne žijú a čo je s ich rodinami. Tiež sme veľa rozprávali o výstavbe zborovského kostola, o problémoch ale i zákulisí tejto stavby, ktorá sa podarila postaviť počas tvrdého normalizačného procesu po roku 1968. Pán dekan sa potešil i pozdravom, ktoré dostáva od obyvateľov, známych pôsobiacich v Krásne alebo na Zborove. Ako sám povedal možno teraz ho to oveľa viac dojíma, že si ľudia naňho ešte s láskou spomínajú. Želáme mons. Ľudovítovi Balážimu ešte veľa zdravia a tešíme sa, že sa koncom leta, ak Pán Boh dá, stretneme po dlhom čase opäť v Krásne nad Kysucou.

Fotka pri príležitosti 95 rokov