V Krásne sa oficiálne zahájila výstavba nového závodu

Tak, ako sme už dávnejšie avizovali, v našom meste vybuduje spoločnosť Hyunnam SK, s.r.o závod na výrobu plastových odliatkov a protihlukového materiálu pre automobilový priemysel a postupne zamestná až 750 ľudí. Už koncom tohto roka by tu mohlo nájsť zamestnanie prvých 150 ľudí. Vo štvrtok 14.8. 2014 bolo oficiálne zahájenie výstavby tohto závodu, na ktorom sa zúčastnil aj minister hospodárstva Pavol Pavlis. Minister hospodárstva zároveň podpísal memorandum o spolupráci so zástupcom kórejského investora Jong Bum Parkom. Podpis memoranda stanovuje určitý rámec spolupráce pri ďalšom rozvoji. V rámci zahájenia výstavby sa okrem slávnostného výkopu a prestrihnutia pásky uskutočnilo aj vysvätenie areálu a svätá omša, ktorú odslúžil v kŕejskom jazyku kňaz z Viedne.

Vybudovanie tohto závodu je veľkým prínosom nielen pre Krásno nad Kysucou, ale pre celé Kysuce. Prácu tu môžu nájsť nielen nezamestnaní, ale aj tí, ktorí museli za prácou dochádzať stovky kilometrov.

Foto: Pavol Ďurčo