Do mesta zavítal sv. Mikuláš

V utorok večer 5. decembra 2017 zavítal do nášho mesta sv. Mikuláš spolu s anjelom aj čertom, aby mohol odmeniť poslušné deti sladkým balíčkom. „Podujatie pripravujeme ako poďakovanie deťom za to, že počas celého roka sa deti zapájajú do aktivít mesta. Napríklad aj do separovania odpadu, ktorým sa učia triediť aj vo svojich domácnostiach. Vystupujú na našich rôznych kultúrnych podujatiach, reprezentujú mesto v rôznych športoch,“ povedal Jozef Grapa, primátor Krásna nad Kysucou. A veru počas Mikuláša sa deti mohli potešiť nielen darčekom, ale aj zaujímavému programu, ktorý mesto pripravilo. Spoločne s príchodom Mikuláša sme zasvietili pred Mestským úradom aj vianočný stromček. „Po prvýkrát sa na Kysuciach nasvietil kultúrny dom netradičným osvetlením – projekciou. Ide o moderné osvetlenie, ktoré tu budeme mať až do Troch kráľov,“ pokračuje Grapa. Počas večera rozdal Mikuláš takmer osemsto darčekov. Plné námestie v Krásne nad Kysucou privítalo aj deti z Dunajova či z Oščadnice. Po vikende, kedy sa uskutočnili Ondrejovské hody, sa aj v utorok zaplnilo námestie stánkarmi, ktorí predávali vianočné dekorácie,oblátky a iné domáce výrobky. „Milo ma prekvapili trhovníci, ktorí ponúkali najmä výrobky z domácej produkcie,“ dodáva Grapa. K tomu samozrejme patrí aj vianočný punč a iné dobroty. Kým deti čakali na darčeky, starší sa tak mali možnosť porozprávať a zabaviť sa. Ešte pred Vianocami sa v meste pripravuje posedenie so seniormi spojené s občerstvením a samozrejme nazabúdame ani na sociálne slabších obyvateľov, ktorých navštívime v pohodlí svojho domova  a zabezpečíme im štedrý vianočný stôl.