Váľanie mája a májová veselica

Mesto Krásno nad Kysucou v piatok 27. mája 2016 za účasti a pomoci primátora mesta Ing. Jozefa Grapu, súboru Drevár a členov dobrovoľného hasičského zboru sa váľal máj pred Mestským úradom. Pre občanov Krásna bol pripravený aj kultúrny program v podaní Folklórneho súboru Drevár a Folklórnej skupiny Vrabčiar. Po ich vystúpení pódium patrilo Hudobnej skupine MODS, ktorá bola pripravená zabávať a vyhrávať až do neskorých nočných hodín.. Žiaľ, počasie nám neprialo pri májovej veselici, no dúfame, že sa tak potvrdí staré porekadlo „ Suchý apríl, mokrý máj bude žitko ako háj “. Pri tejto príležitosti sa spustila do prevádzky aj zrekonštruovaná fontána, ktorá sa pýši farebným osvetlením a gejzírom. Za fotografie z udalosti ďakujeme Pavlovi Pirohovi z Kysuckého Nového Mesta.