Krásno našlo talenty

Talentované deti z Krásna nad Kysucou a okolia,  sa predstavili v celej paráde v nedeľu 24.4.2016 na pódiu v priestoroch Kultúrneho domu počas prvého ročníka talentovej súťaže Krásno hľadá talent 2016. Divákom predviedli svoju výnimočnosť a nadanie v štyroch kategóriách: moderný spev, ľudový spev a hra na hudobný nástroj, viacčlenné súbory a tanec, fotografia. Ďalšími výnimočnými oceneniami boli Absolútny víťaz súťaže a Cena diváka, o ktorej rozhodovali prítomní fanúšikovia.

V rozhodovaní to nemali ťažké len diváci, ale samozrejme aj odborná porota v zložení:  predsedníčka poroty Zuzana Zuzčáková Gacíková: speváčka a herečka,  člen poroty Gabrieka Bírová: pedagogička a speváčka z Krásna nad Kysucou, člen poroty Daniela Martykanová: pedagogička zo Zborova nad Bystricou, člen poroty Michaela Martykanová: speváčka a herečka. Podporný hlas, režisér udalosti Eduard Koprna.

V jednotlivých kategóriách na pomyselný trón vystúpili:

1. miesto v kategórii moderný spev Ivana Stasinková. Špeciálnu cenu poroty v tejto kategórii získala Soňa Gáborová,

1.miesto v kategórii ľudový spev a hudobný nástroj  Marián Nečeda. Špeciálnu cenu poroty za ľudový spev získala Kristínka Zbončáková

1. miesto viacčlenný súbor + tanec tanečná skupina Terra z Kysuckého Nového Mesta. Špeciálnu cenu poroty získala Spevácka skupina Nezábudka zo Zborova nad Bystricou.

1. miesto v kategórii fotografia Margarétka Majáková.

Absolútnym víťazom súťaže sa stal iba 6 ročný Matúško Kavalek, ktorý všetkých ohromil svojou hrou na husle.

Rozhodnutie padlo aj v Cene diváka. Najviac hlasov od prítomných fanúšikov dostala speváčka Rebeka Ondreášová.

Všetkým srdečne gratulujeme a prajeme, aby naďalej rozvíjali svoj talent. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník talentovej súťaže Krásno hľadá  talent 2017.