Uvítanie najmladších obyvateľov mesta

sudby žitia letia,
nech Ti Pán Boh požehnáva
všetky žitia kroky
a buď šťastné v svete krásnom
mnohé dlhé roky.
Nadišla tá šťastná chvíľa,
matka dcéru, či syna porodila.
Vietor odvial čierne chmáry,
zostal úsmev, radosť v tvári.
Nesmelým bozkom začína rozprávka,
končí sa úsmevom malého dieťatka.
To nie je rozprávka, to je už život sám,
nech veľa šťastia prinesie i vám.

V utorok 15.12.2015 sa uskutočnilo v Krásne nad Kysucou "Uvítanie detí mesta Krásno nad Kysucou". Mesto sa môže skutočne pochváliť vysokým prírastkom najmenších obyvateľov. Svedčí o tom krásny počet a to 33 detí. Drobným ratolestiam sa predstavili ich starší kamaráti a kamarátky, ktorí len pred pár rokmi prežívali rovnakú slávnosť. Detičky z materskej školy si pripravili básničky a pesničky a keďže sa nám blížia Vianoce, na záver svojho vystúpenia zaspievali pieseň Tichá noc. Po kultúrnom programe, privítal všetkých prítomných primátor mesta Ing. Jozef Grapa. Vo svojom príhovore vyzdvihol význam rodiny a výchovy a poprial všetkým drobčekom zdravie a krásne detstvo a rodičom veľkú trpezlivosť pri ich výchove. Po príhovore boli primátorovi predstavení najmenší občiankovia a občianky Krásna nad Kysucou. Vynovenou tradíciou bola aj drevená kolíska, kam si mohli mamičky svoje dieťatko na chvíľku odložiť pri podpísaní do pamätnej knihy, prevzatí pamätného listu, voňavej ružičky a darčekovej tašky, ktorej obsah sa zíde každej mamičke. Deťom sa v kolíske veľmi páčilo a niektoré z nich si dokonca aj podriemkali.

Pri záverečnej spoločnej fotografii to bol naozaj príjemný pohľad na taký hojný počet malých drobčekov a mamičiek, ktorí sa skoro nezmestili do záberu. Zúčastnení budú mať k dispozícii aj DVD, ktoré im bude pripomínať toto výnimočné stretnutie.

DVD si môžete prevziať na sekretaiáte mestského úradu.