Skupina Kysucký prameň úspešne pokrstila svoje desiate cédečko

V piatok 17. októbra 2014 sa v Kultúrnom dome v Krásne nad Kysucou stretli priaznivci populárnej skupiny Kysucký prameň, aby sa zúčastnili ich koncertu, ktorý bol spojený s krstom v poradí ich už desiateho CD albumu. Kysucký prameň z Oščadnice je jedna z najúspešnejších a zároveň aj najpopulárnejších folklórnych skupín na Kysuciach. Oficiálne sa jej vznik datuje od roku 1997 s cieľom uchovať pre ďalšie generácie tradície ľudových piesní, ktoré po stáročia vytváral chudobný kysucký ľud. Zaplnenou sálou sa ozývali známe piesne z predchádzajúcich albumov a zaznelo aj niekoľko piesní z nového CD. Koncerty tejto skupiny sú už tradične spojené s úžasnou atmosférou, ktorá v sále vládla aj vďaka skalným fanúšikom Kysuckého prameňa. Nepochybnú zásluhu na tejto príjemnej atmosfére mal tiež moderátor Stanislav Vitáloš, ktorý v hudobných prestávkach zabával obecenstvo vtipnými historkami. Sálou sa pri jeho rozprávaní ozýval búrlivý smiech a viacerí si utreli aj nejaké tie slzičky. Na rad prišiel aj očakávaný krst CD, ktorého krstným otcom sa stal primátor mesta, Ing. Jozef Grapa. Mesto Krásno nad Kysucou každoročne organizuje pre seniorov v októbri podujatie v rámci úcty k starším a tento rok využilo práve možnosť tohto koncertu. Zabávali sa nielen tí skôr narodení, ale aj mladší a ani po vyše dvojhodinovom koncerte diváci nemali dosť a vypýtali si od skupiny ešte ďalšie hudobné prídavky. Koncert mal medzi divákmi veľký úspech a jeho záver sprevádzal obrovský aplauz a standing ovation.