Privítanie nového roka 2014

Tak ako v poslednom období býva zvykom aj v Krásne nad Kysucou mesto organizuje pre občanov rozlúčku so starým rokom a privítanie nového roku. Tento rok sa na námestí zišiel rekordný počet nielen obyvateľom nášho mesta, ale i občanov z okolitých obcí a blízkeho regiónu. Už od 23,00 hod. sa začal diskžokej pomocou príjemných skladieb navodzovať dobrú atmosféru a postupne sa i napĺňalo námestie a priľahlé priestory. Pred polnocou už bolo zaplnené celé námestie a množstvo ľudí bolo v očakávaní príchodu nového roku. Pred polnocou zaznela štátna hymna, ktorou sme si pripomenuli i vznik Slovenskej republiky, po nej sa prihovoril primátor mesta Ing. Jozef Grapa, ktorý poďakoval všetkým občanom za pomoc v starom roku a poprial všetko dobré do nového roku najmä veľa zdravia, rodinnej pohody, šťastia a požehnaný celý nasledujúci rok 2014 s tým, že spoločne s davom ľudí na námestí odpočítavali posledné sekundy starého roku a privítali nový rok súčasne s prvými výstrelmi mestského ohňostroja, ktorý i tento rok bol nádherný a nemohlo ho pokaziť ani hmlisté počasie, ktoré sa rozplývalo nad mestom. Skoro 15 min. ohňostroj bolo pekne vidieť na námestí, ale hmla možno zabránila ho pozorovať tým, ktorí sa ho nezúčastnili priamo na námestí. Námestie začalo žiť svojím životom, gratulácie a želania do nového roku medzi prítomnými trvali aj po ukončení ohňostroja tancovali do neskorých ranných hodín.