Ochotnícke divadlo DRIAK

Už po druhý krát v tomto roku sme mali možnosť privítať v Dome kultúry Ochotnícke divadlo DRIAK zo Zborova nad Bystricou. Tento raz to bola hra Jánošík podľa Vivaldiho od Ľubomíra Feldeka.

Kto bolo vlastne Jánošík? Ľud ho považoval za hrdinu, ale Katarínka v ňom vidí obyčajného bachara a Uhorčíka vyvyšuje nad Jánošíka. Táto hlavná idea hry sa rozohráva aj u Cisára vo Viedni. Charakter postáv opisujú historické fakty, ale aj výmysly autora. Komické postavy a situácie, ako aj dokonalý pohľad na Jánošíka dáva hre humorný podtón. Terchovská muzika a ladné tóny Vivaldiho dotvárajú celkovú charizmu hry.

Herci súboru DRIAK sa zhostili bravúrne svojich postáv. Potrebné je vyzdvihnúť, že napriek tomu , že divadelné dosky sú ich záľuba, tak podali takmer profesionálne výkony, za čo ich diváci odmenili vďačným potleskom.

Dúfame , že pri naštudovaní daľšej hry sa divadlo Driak predvedie aj v Krásne nad Kysucou.